Blog posts

alert(„Hello World”)

alert(„Hello World”)

community, hello world

Cześć!

Witam Cię serdecznie na blogu pawelskaruz.pl. Będziecie mogli poczytać tutaj przede wszystkim o .Necie i bezpieczeńśtwie aplikacji webowych.

Pomysł na założenie bloga siedział mi w głowie już od dosyć dawna. Zawsze jednak brakowało odpowiedniego zaangażowania i motywacji. Zmieniło się to jednak po ostatniej konferencji, w której uczestniczyłem – CybercomDev 21.05.2016r. w Łodzi. Wspomnianą motywacją była prelekcja Macieja Aniserowicza na temat Community-driven self-development. Maciej pokazał na swoim przykładzie jak bardzo może nas rozwinąć społeczność developerska, o tym że warto wyjść poza 8-10h tryb pracy i spróbować czegoś więcej, czegoś innego. Bycie programistą nie kończy się na kodowaniu w pracy, a później w domu jeśli jeszcze mamy na to ochotę. Może być świetnym startem do otwarcia się na community, do rozwijania się oraz dzielenia wiedzą z innymi.

Jestem dosyć młodym programistą, zawodowo pracuje od niecałych dwóch lat. Bardzo lubie swoją pracę, lubie ludzi z którymi pracuję, ciągle się rozwijam. Jednak warto zadać sobie pytanie: co będę robić za 10-15 lat? Aktualnie nie wyobrażam sobie, że może to być coś innego niż programowanie, które ciągle daje mi tyle satysfakcji. Jestem jednak świadomy tego, że w pewnym momencie może przyjść moment wypalenia, niechęci do kodowania. Blog może wyjść na przeciw temu. Chcę dzielić się tym czym się zajmuję oraz poprawiać swoje umiejętności. To wszystko było właśnie ręką, która popchnęła mnie do działania i założenia bloga.

About the author

Senior specialist, developer. Pasjonat programowania rozwijający się przy projektach komercyjnych oraz jako kontrybutor open source. W wolnym czasie lubi pobiegać za piłką, a także obejrzeć dobry film lub serial.

4 Comments

 1. Maciej Aniserowicz
  30 maja 2016 at 10:59
  Reply

  Wow, mega! 🙂 Powodzenia zatem!

  • Paweł Skaruz
   30 maja 2016 at 11:02

   Dzięki! 🙂 Na pewno się przyda.

 2. LUCJA
  10 marca 2017 at 00:40
  Reply

  Warto szukać inspiracji! Powodzenia i czekam na kolejne posty! 🙂

  • Paweł Skaruz
   10 marca 2017 at 09:33

   Dzięki. Ciężko było zacząć, ale teraz to się samo nakręciło i aż miło się pisze.
   Również pozdrawiam! 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *