Blog posts

StegoCore – podsumowanie po 7 tygodniach

StegoCore – podsumowanie po 7 tygodniach

Daj Się Poznać 2017, jetbrains, steganography

Kolejne, szybkie podsumowanie tego, co słychać w projekcie.

Co słychać?

  • Implementacja algorytmu Zhao & Koch trwa dłużej niż się spodziewałem. Aktualnie kończę algorytm umieszczania znaku w pliku graficznym. Myślę więc, że do końca tygodnia uporam się z całym tematem. Wtedy też implementacja pojawi się na githubie. A po przejściu testów, wypuszczę kolejną wersję demo aplikacji.
  • Na jakiś czas zmieniłem IDE na Rider. Sprawuje się zaskakująco dobrze, więc warto sprawdzić. Jeśli ktoś nie słyszał, to zapraszam na moją recenzję.
  • I to w sumie tyle 😀 a z takich mniej technicznych informacji – w trakcie ostatnich świat wielkanocnych nie dałem rady zająć się aplikacją, więc chcąc nie chcąc zrobiłem sobie tygodniową przerwę.

Co dalej?

Dokończenie implementacji algorytmu Zhao & Koch. To główny cel na najbliższy tydzień. Dalsze plany zależą od otrzymanych wyników. Jeśli będą one zadawalające (czyli gdy ukryty sekret w pliku graficznym będzie odporny na kompresję JPEG), zajmę się kolejnym algorytmem. Jeśli nie – optymalizacja algorytmu Zhao & Koch.

About the author

Senior specialist, developer. Pasjonat programowania rozwijający się przy projektach komercyjnych oraz jako kontrybutor open source. W wolnym czasie lubi pobiegać za piłką, a także obejrzeć dobry film lub serial.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *